+420 518 321 017
Reference 1 Reference 2 Reference 4

 

Výrobce  nátěrových hmot

 

průmyslové barvy

barvy na kov, barvy na dřevo, základní barvy, emaily, laky, lazury, ředidla

HODOPUR - ZR 00, barva základní protikorozní 2K PUR

HODOPUR - ZR 00, barva základní protikorozní 2K PUR

HODOPUR – ZR 00

Popis výrobku:

Základní dvousložková polyuretanová barva s obsahem inhibitorů koroze určená k aplikaci na ocelové, litinové, zinkované, hliníkové povrchy příp. na alternativní povrchy jako beton, laminát, sklo apod. Díky vynikajícím mechanickým vlastnostem a dobré chemické odolnosti účinně brání vzniku a průběhu koroze a vytváří odolnou bariéru vůči agresivním složkám atmosféry. Barva se kombinuje s vrchními barvami (emaily) a nebo s podkladovými barvami. V nátěrovém systému vhodné kompozice je určena jak pro běžné venkovní prostředí, tak pro těžkou korozní expozici.

Typické použití:

Užitková vozidla, zemědělská a manipulační technika, obráběcí stroje, boxy, regály a pulty v potravinářských aplikacích (bílý odstín), ocelové konstrukce, kontejnery, stožáry, sloupy, vnější části nádrží, alternativně betonové podlahy atd.

Postup zpracování:

  • Příprava podkladu (vyžaduje suchý, čistý a soudržný podklad)
  • Důkladné promíchání barvy, příprava aplikační směsi (tužidlo Hodopur – TR 00, 8:1 hm.)
  • Po smíchání (natužení) barvy tužidlem započne běžet tzv. životnost směsi, po kterou je nutné ji zpracovat. Po uplynutí této doby je směs nepoužitelná.
  • Naředění barvy (pokud to aplikace vyžaduje) ředidlem Hodopur
  • Možné způsoby aplikace: štětec, váleček, vzduchová pistole, airless. Barva se nanáší tak, aby vytvořila rovnoměrný celistvý nátěrový film. Na hrany a ostrý profil povrchu je vhodné aplikovat o jednu vrstvu barvy navíc.
  • Doporučená tloušťka suchého filmu: 40 - 80 mikronů
  • Barva se aplikuje při teplotách nad 5°C
  • Základní nátěr se kombinuje s vrchními nebo podkladovými barvami. Vhodnými vrchními nátěry jsou např. emaily řady HODOPUR.

Dokumenty ke stažení:

Bezpečnostní list

Technický list

colorspectrum
Zakázková výroba
Vaše jméno:
Váš e-mail:

Dotaz: