+420 518 321 017
Reference 1 Reference 2 Reference 4

 

Výrobce  nátěrových hmot

 

průmyslové barvy

barvy na kov, barvy na dřevo, základní barvy, emaily, laky, lazury, ředidla

CORODUR - ZR 01, 0910 CSH, barva základní protikorozní 1K PUR

CORODUR - ZR 01, 0910 CSH, barva základní protikorozní 1K PUR

CORODUR – ZR 01, 0910 CSH

Popis výrobku:

Základní jednosložková polyuretanová barva s vysokým obsahem zinku určená k aplikaci na ocelové a litinové povrchy. Barva je určena k aplikaci na čistý kovový podklad bez známek koroze, nejlépe do 4 hod po otryskání nebo jiné vhodné předúpravě podkladu. Díky vysokému obsahu zinku aktivně potlačuje vzniku koroze a vytváří silnou bariéru vůči agresivním složkám atmosféry. Vytvrzuje vzdušnou vlhkostí. Barva se kombinuje s podkladovými a nebo s vrchními barvami (emaily). Nejlépe do 48 hod je vhodné ji přelakovat následnou vrstvou. V nátěrovém systému vhodné kompozice je určen jak pro běžné venkovní prostředí, tak pro těžkou korozní expozici.

 

Typické použití:

Ocelové konstrukce, manipulační technika, stroje, vnější plochy nádrží, odlitky atd. určené zejména pro těžší korozní prostředí (C4, C5-I)

Postup zpracování:

  • Příprava podkladu (vyžaduje suchý, kovově čistý podklad)
  • Důkladné promíchání barvy
  • Naředění barvy (pokud to aplikace vyžaduje) ředidlem Corodur
  • Možné způsoby aplikace: štětec, váleček, vzduchová pistole, airless. Barva se nanáší tak, aby vytvořila rovnoměrný celistvý nátěrový film. Na hrany a ostrý profil povrchu je vhodné aplikovat o jednu vrstvu barvy navíc.
  • Doporučená tloušťka suchého filmu: 40 - 80 mikronů
  • Barva vytvrzuje vzdušnou vlhkostí při teplotách nad 0°C. Další vrstvu nátěrového filmu lze nanést nejdříve po 3 - 6 hod.
  • Základní nátěr není samostatně určen k vystavení na povětrnosti, proto se kombinuje s vrchními barvami nebo emaily. Vhodnými vrchními nátěry jsou např. emaily řady HODOPUR.
  • Nespotřebovanou barvu udržujte bez přístupu vzduchu a vlhkosti. Aplikační pomůcky průběžně čistěte, po vytvrzení je barvu nesnadné odstranit.

Dokumenty ke stažení:

Bezpečnostní list

Technický list

colorspectrum
Zakázková výroba
Vaše jméno:
Váš e-mail:

Dotaz: